Mateusz Krupa, BM mBanku: W Polsce warto stawiać na energetykę

Przez długi czas omijaliśmy sektor energetyczny i uważaliśmy go za nieinwestowalny. Teraz jednak się to zmieniło. Naszym zdaniem nie ma już większego potencjału do spadku cen spółek z tej branży – mówi Mateusz Krupa, analityk Biura Maklerskiego mBanku.

Emil Łobodziński, BM PKO BP: Hossa aktualna, ale z większą zmiennością

Rynki europejskie najgorsze mogą mieć już za sobą. W krótkim okresie inwestorzy będą żyli teraz wynikami spółek w Stanach Zjednoczonych i tym, jak zapatrują się one na przyszłość – wskazuje Emil Łobodziński, doradca inwestycyjny w Biurze Maklerskim PKO BP.

Marcin Zieliński: Makarony szukają akwizycji

– Chcemy uchodzić za spółkę dywidendową, tego oczekują też akcjonariusze, bo przecież są w spółce po to, by zarabiać – mówi Marcin Zieliński, dyrektor zarządzający Makaronów Polskich.

Wiceprezes Erbudu: OZE i drewno z olbrzymim potencjałem

Onde jest w jednym z lepszych momentów w historii, biorąc pod uwagę otoczenie rynkowe OZE. Dla budownictwa modułowego szansą są fundusze z KPO – mówi Jacek Leczkowski, wiceprezes Erbudu i przewodniczący rady nadzorczej Onde.

Andrzej Bieniek, Esaliens TFI: Hossa na GPW tak, ale z inną strukturą

Na polskim rynku wciąż jest tanio. Kapitał zagraniczny, który płynie na nasz parkiet, też jest coraz większy. Szansą dla naszego rynku są także duże IPO – wskazuje Andrzej Bieniek z Esaliens TFI.

Czy są szanse na kontynuację hossy na warszawskiej giełdzie?

WIG20 po chwilowej korekcie znów idzie w górę. Czy to jest zwiastun kolejnej fali hossy? Jakie czynniki za tym przemawiają i jakie branże mogą się na nią jeszcze załapać? O tym wszystkim w środowym programie Prosto z Parkietu. Start o godz. 12.00. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Andrzej Bieniek, dyrektor inwestycyjny w Esaliens TFI. Zapytamy go także:

Marek Rogalski, DM BOŚ: Brakuje argumentów za mocniejszym euro

Czynniki makroekonomiczne nie sprzyjają europejskiej walucie. Przez otoczenie cierpiał ostatnio też złoty, ale każda jego słabość jest obecnie okazją do ponownego zajmowania pozycji – mówi Marek Rogalski, analityk walutowy Domu Maklerskiego BOŚ.

Które waluty mogą dać zarobić?

Cykliczny przegląd rynku walutowego w Parkiet TV. Poruszymy temat dolara, euro, złotego, franka, funta oraz jena. Start o godz. 12.00. Gościem Przemysław Tychmanowicza będzie Marek Rogalski, analityk walutowy DM BOŚ. Naszego gościa zapytamy m.in.:

Ekspert PMR: ten rok dla budownictwa jeszcze przejściowy, w przyszłym odbicie

Rynek budowlany zakończy ten rok na około 5-proc. minusie. W przyszłym spodziewamy się odbicia – produkcja budowlano-montażowa będzie dodatnia – ocenia Szymon Jungiewicz, szef zespołu ekspertów rynku budowlanego w firmie analitycznej PMR.

Nvidia królową giełd świata – i co dalej?

Ten rynek zacznie rosnąć, bo perspektywy wykorzystania sztucznej inteligencji są – a przynajmniej dzisiaj inwestorzy na to w ten sposób patrzą – praktycznie nieograniczone – mówi Jarosław Jamka, zarządzający strategiami w Niezależnym Domu Maklerskim.

Przemysław Wierzbicki, KKLW.: Rośnie liczba restrukturyzacji i upadłości

Jeśli udaje się formalnie przeprowadzić restrukturyzację, to rzadko kiedy wierzyciele odzyskują więcej niż kwoty z przedziału 25–50 proc. W przypadku upadłości, według nas, jest to około 5–25 proc. – mówi Przemysław Wierzbicki z kancelarii KKLW.

Restrukturyzacja i upadłość w Polsce – jak to wygląda naprawdę?

W środę w Parkiet TV pochylimy się nad tematem restrukturyzacji i upadłości. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Przemysław Wierzbicki, partner Kancelarii KKLW, doradca restrukturyzacyjny. Start rozmowy o godz. 12.00. Naszego gościa zapytamy m.in.:

Jesteśmy otwarci na dialog z rynkiem

Nic, co służy bezpiecznemu rozwojowi rynku finansowego w Polsce, nie jest nam obce. Mamy wspólnie z rynkiem pewne sukcesy i widzimy dalsze pole do współpracy – zapewnia Sebastian Skuza, zastępca przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego.

Czego rynek kapitałowy i branża TFI może spodziewać się po nadzorze?

We wtorek specjalne wydanie programu Prosto z Parkietu. W Kazimierzu Dolnym, gdzie trwa Forum Funduszy, Cezary Szymanek, redaktor naczelny „Parkietu” rozmawia z Sebastianem Skuzą, zastępcą przewodniczącego KNF. Start o godz. 12.00. Podczas dyskusji poruszane zostaną wątki:

Kto zarobi na wojnie handlowej EU i Chin?

– Prawdopodobnie taki był zamysł Chin, by przez subsydiowanie własnej produkcji na eksport zdołować firmy europejskie, by upadły, i w ten sposób przejąć rynek – mówi prof. Konrad Raczkowski, dyrektor Centrum Gospodarki Światowej UKSW.

Kto zarobi na wojnie celnej UE i Chin?

Cła na chińskie samochody elektryczne wzrosną mocno, ponieważ UE walczy o własny rynek przestraszona zalewem dostaw z Chin. W ubiegłym roku samochody elektryczne stanowiły już blisko 22 proc. rynku UE, gdy jeszcze niedawno, bo w 2020 r. – zaledwie 3 proc.

Jan Dziekoński, Fltr.pl: Rynek mieszkaniowy wziął na wstrzymanie

To, na co czeka rynek, to jasna komunikacja, w którą stronę idziemy, jeśli chodzi o program „Na start”. Wyzwaniem są też ceny, które zniechęcają do zaciągania zwykłych kredytów. U deweloperów widać już promocje – mówi Jan Dziekoński, ekspert Fltr.pl.

Kondycja rynku najmu, kondycja rynku pierwotnego

Jakie perspektywy rysują się przed mieszkaniówką i czy ufać dość byczym nastrojom notowanych deweloperów. O tym w rozmowie z Janem Dziekońskim, założycielem Fltr.pl